Menu
Your Cart

İade ve İptal


1. Siparişimi iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?


Satın almış olduğunuz ürünü iade şartlarına uymak koşuluyla fatura ibrazı ile kargo teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz. 

Sipariş kargolama sürecine girmeden iade talebinde bulunabilirsiniz. İptal/iade etmek istediğiniz sipariş ya da ürünleri;

 Hesabım > Siparişlerim adımlarından ilgili siparişinize ait ürünler için  ‘’İade Talebi Oluştur’’ sayfası üzerinden iade talebinde bulunabilirsiniz. 

İade Talebi Oluştur sayfasında; iade/iptal etmek istediğiniz ürünleri ya da tüm ürünleri miktar ve sebeplerini seçerek iade talebinizi oluşturabilirsiniz. 

Exporgin.com yetkilileri tarafından iade talebiniz kontrol edilerek onay veya reddedilir. Onay durumunda kargo firmasına bilgi verilmek üzere iade kargo gönderi kodunuz e-mail aracılığıyla tarafınıza iletilir. 

İade talebinizin onaylanması halinde kargo takip kodu ile iade edilecek ürünlerinizi kargo firmasına teslim edebilirsiniz. 

Kargo firması tarafından, iade edilen ürünleriniz ulaştırıldığında 2 iş günü içerisinde kontrol ve inceleme süresi tamamlanarak, iade için onay veya red verilir. 

Onaylanan iadelerin geri ödemeleri aynı gün içerisinde ilgili bankaya iletilir. Bankalara göre değişmekle birlikte tutarlar en fazla 3 iş günü içerisinde geri iade edilmektedir.

Kargo firması aracılığıyla tarafınıza henüz teslim edilmeyen siparişleri iade/iptal etmek için adresinize gelen kargo paketini teslim almayarak, kargo yetkilisine ürünü iade edeceğiniz bilgisini vermeniz gerekmektedir. Teslim alınmayan paketler geri ulaştığında iade olarak işleme alınacaktır.

 

İade sürecinizi;

Hesabım > İade Talepleri adımından takip edebilirsiniz. 

İade talebinizin onay aşamaları tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır.

İade Onayı; İade talebiniz, iade işlemleri  onaylandığında kokudunyasi.com’da onaylanacak ve ödeme talimatları bankanıza en geç 3 iş günü içerisinde yapılacaktır. 

 

2. İptal edilen siparişlerde para iadesi nasıl olur?


İade/iptal talebi onaylanan siparişlerin para iadesi aynı gün içerisinde bankaya iletilir.

Bankalara göre değişmekle birlikte, tutarlar en fazla 3 iş günü içerisinde geri iade edilmektedir.

Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda Hesabınız altındaki talep yönetimi üzerinden sorununuz ile ilgili yeni bir talep oluşturabilirsiniz.

 

3. İade işlemlerinde kargo ücreti kime aittir?


Koku Dünyas'nın anlaşmalı olduğu kargo şirketi ile  iade edilecek ürünü gönderdiği sürece iade kargo bedeli Koku Dünyası'na aittir.

İade için alıcının bulunduğu yerde Koku Dünyası anlaşmalı kargo şirketi şubesi bulunmaması dahilinde, alıcı herhangi bir kargo şirketiyle gönderebilecektir. Bu halde kargo bedeli alıcıya  aittir. 

4. Ürünümü nasıl iade edebilirim?

 Satın almış olduğunuz ürünü iade şartlarına uymak koşuluyla fatura ibrazı ile kargo teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz. 

İade işlemi kapsamında iade edilecek ürün paketi, ambalajı varsa aksesuarları ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir. 

İade talebinde bulunmak için;

Hesabım > Siparişlerim adımlarından ilgili siparişinize ait ürünler için ‘’İade Talebi Oluştur’’ sayfası üzerinden iade talebinde bulunabilirsiniz. 

İade Talebi Oluştur sayfasında; iade etmek istediğiniz ürünleri ya da tüm ürünleri miktar ve sebeplerini belirterek iade talebinizi oluşturabilirsiniz. 

kokudunyasi.com yetkilileri tarafından iade talebiniz kontrol edilerek onay veya red edilir. Onay durumunda kargo firmasına bilgi verilmek üzere takip kodunuz e-mail aracılığıyla tarafınıza iletilir. 

İade talebinizin onaylanması halinde, tarafınıza iletilen kargo takip kodu ile iade edilecek ürünlerinizi kargo firmasına teslim edebilirsiniz. 

Kargo firması tarafından, Koku Dünyası'na iade edilen ürünleriniz ulaştırıldığında 3 iş günü içerisinde kontrol ve inceleme süresi tamamlanarak, iade için onay veya red verilir. 

Onaylanan iadelerin geri ödemeleri aynı gün içerisinde belirtilen hesaba geri iade edilir.


İade sürecinizi;

Hesabım > İade Talepleri adımından takip edebilirsiniz. 

İade talebinizin onay aşamaları tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır.

İade Onayı; İade talebiniz, iade işlemleri  kokudunyasi.com’da onaylanacak ve ödeme talimatları bankanıza, en geç 3 iş günü içerisinde yapılacaktır.

 

5. İade talebinde bulunmak için yasal olarak kaç gün sürem var?


 İade talebinizi, siparişinizi kargo yetkilisinden teslim aldığınız gün de dahil olmak üzere ürünü kullanmamak, orjinalliğini ve tekrar satılabilirliğini bozmamak koşuluyla 14 günlük yasal süre içerisinde oluşturabilirsiniz.

 

6. İade talebim neden onaylanmadı?

İade koşulları ürünlere göre değişebilmektedir. ürününüze ait ürün detay sayfasında yer alan iade koşullarını tekrar okuyunuz. 

 İade red nedeninizi Hesabım > İade Talepleri sayfasından ayrıntılı olarak inceleyebilir veya müşteri hizmetleri departmanımızla iletişime geçebilirsiniz. 

 

7. Siparişi onaylanan ürünü değiştirebilir miyim?


Ürün değişim hizmeti verilmemektedir. Siparişinizi iptal edip, almak istediğiniz ürün için tekrar sipariş verebilirsiniz. 

 

8. İade talebinde bulunamadığım durumlar nelerdir?


 Siparişin alıcıya tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünler, iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan vb. ürünlerin iade talebi kabul olmamaktadır. 

 Tesliminden  sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler. 

 Ürünün tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri,

 Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında gazete ve dergi süreli yayınların iade edilmek istenilmesi, 

 Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi,

 Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. 

 Beyaz eşya (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırınlar [gaz, elektrik,mikrodalga], set üstü ocaklar, aspiratörler, ütüler, vantilatör, ısıtıcılar, soğutucular), televizyon vb. kurulum gerektiren ürünlerin kutuları ürün tarafınıza teslim edildikten sonra yalnızca yetkili servis çalışanları tarafından açılmalıdır. Yetkili servis çalışanlarından önce ürünün kutusunun tarafınızca açılması halinde ürün garanti kapsamı dışında kalabilir. 

 Ürün yetkili servis çalışanları tarafından açıldıktan sonra üründe herhangi bir hasar / kusur / ayıp tespit edilmesi halinde yetkili servis çalışanlarına detaylı olarak sorunun not edildiği bir durum tespit tutanağı / servis formu / servis raporu doldurmanız gereklidir. Bu belgeyi aldıktan sonra ürünü iade etmek istemeniz halinde exporgin.com internet sitesi üzerinden İade Kodu alarak ürünü kargo görevlisine teslim edip, ürünü iade edebilirsiniz.

 

9. İade talebim reddedildi ancak ürünüm de gelmedi?


Ürününüz kargoda kayıp olmuş olabilir. 

Böyle bir durumda detaylı süreç takibi için müşteri temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.

 

10. Hesabıma eksik para iadesi yapıldı. Ne yapmalıyım?


 İade ettiğiniz ürünler kampanyalı ise, kampanya koşulları ürün bazlı değişebilmektedir.

kampanya hesaplamaları sepet bazlı değişebilmektedir. Detaylı inceleme talebi için müşteri hizmetleri departmanımızla iletişime geçebilirsiniz. 

 

11. İade sürem doldu, ürünü iade edebilir miyim?


Uzak Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne göre  Yasal İade Süresi 14 gün içerisinde olmalıdır. Bu süre kargonuzu teslim aldığınız gün itibari ile başlamaktadır.

14 günlük yasal süre içerisinde iade talebinde bulunmadıysanız ürününüz iade edilmemektedir.