Menu
Your Cart

Sık Sorulan Sorular

Mücbir bir sebep olmadıkça saat 12:00'ye kadar verilen tüm siparişler aynı iş günü içerisinde kargoya verilir. Ürün kargoya verildikten sonra, ürünün elinize ulaşması kargo firmasının bulunduğunuz İlçeye varış süresine göre değişiklik gösterebilir.

Siparişiniz henüz kargoya verilmediyse müşteri temsilcilerimizle irtibata geçip siparişinizde değişiklik veya iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kargoya verilen ürün/ürünler için teslim alındıktan sonra işlem yapılabilir.

• Kapıda nakit ödeme
• Kapıda Kredi Kartı ile ödeme

ÖNEMLİ : Kapıda ödeme ile satın alınmış ürünlerin kargodan teslim alınması zorunludur. Teslim alınmayan ürünler iade edilemez. Teslim alınmayıp iade edilen paketler, firma tarafından kargo maliyeti üzerine eklenerek müşteriye tekrar gönderilmek üzere bekletilir. Aynı şekilde ürün teslim alınmazsa Satış Sözleşmesi, onay alınan telefon kayıtları, ve alıcının beyan ettiği adresi, Sipariş esnasında kullanılan bilgisayar yer adresi (IP / MAC adresi) delil olarak kullanılarak; Kapıda ödeme imkanını kötüye kullanma, tedarikçi, Kargo ve paketleme görevlisini gereksiz kullanma ve iş gücünü yavaşlatma sebepleriyle; Kargo masrafları, İşletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır. Alıcı kapıda ödemeli olarak satın aldığı ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın kargo dahil faturanın en az 40 (kırk) en fazla 90 (doksan) katı kadar tazminat bedelini site sahiplerine peşinen ödemeyi resmen beyan eder.

İade ve Değişim işlemleri sadece tarafımızdan kaynaklı kusurlar için geçerlidir. Bu hususlara uymayan (kokusu beğenilmeyen parfüm gibi) ürünlerin iade ve değişim talepleri kabul edilmeyecektir. Kabul edilen ürünlerinse gönderiminde ürün muhafazasından gönderici sorumludur. Tarafımıza hasarlı ulaşan ürünlerin değişim veya iadesi yapılmadan geri gönderilecektir. Bu hakkın kullanılabilmesi için işlem süresi 14 iş günüdür. 

Müşteri ilişkilerimizle irtibata geçerek vaya info@kokudunyasi.com adresine mail atarak değişim veya iade talebinde bulunabilirsiniz.

ÖNEMLİ : Ürünler kargo teslim alınırken firma çalışanı yanında kontrol edilmelidir. Teslim alındıktan sonra zarar gördüğü beyan edilen ürünler için değişim veya iade işlemi yapılmayacaktır.

İade veya değişimi onaylanan ürün/ürünlerin kargo ücreti tarafınızdan ödenir. Karşı ödemeli gönderilen ürünler teslim alınmayacaktır.

İade talebiniz onaylandıktan sonra yapmış olduğunuz toplam ödeme üzerinden kargo gönderim bedeli kesintisi hesaplanarak banka hesabınıza ücret iadesi 14 gün içerisinde yapılır ve e-posta ile bilgilendirilirsiniz. İadenin hesabınıza yansıması bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 1-2 hafta sürebilir. Bu süreç bankanın uyguladığı genel bir süreç olup KokunBurada.com'un müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işlemlerinizdeki sorun ve gecikmeler için bankanızla irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Perfume

En yüksek esans yoğunluğuna sahip olan parfüm çeşididir. İçerisindeki aroma miktarı bazı ürünlerde %40’a kadar çıkmaktadır. Esans yoğunluğu yüksek olduğundan, az miktarda kullanarak uzun süreli kalıcılık elde edebilirsiniz.


(EDP) Eau De Perfume

Perfume çeşidinden biraz daha az yoğunluğa sahiptir. Genelde aroma oranı %13 - %20 aralığındadır. Kış aylarında kullanılması tavsiye edilir.


(EDT) Eau De Toilette)

Esans oranı %5 – %13 aralığında olan, yoğunluk itibariyle EDP’e göre daha az esans içermesinden dolayı fiyatı daha uygun ve çoğunlukla tercih edilen parfüm çeşitidir. Dört mevsim kullanılabilir.


(EDC) Eau De Cologne

En az esans yoğunluğuna sahip parfüm çeşitidir. Aroma oranı %2 - %5 aralığındadır. Kalıcılığı ise cilt tipine bağlı olarak genellikle 2 saat kadardır. Piyasada çok bulunmayan parfüm çeşitidir.

Parfümlerin son kullanma tarihi vardır. Bu süre iyi muhafaza edilen bir yerde maksimum 1,5 senedir. Bunun nedeni parfümü sıktıkça şişe içerisinde hava boşluklarının oluşması ve bu boşlukların şişe içerisinde bulunan alt sıvıyı okside etmesidir. Parfümler ışık ve ısı görmeyen yerlerde muhafaza edilmeli, bu şekilde bir ortam yaratılamıyorsa en doğrusu kutusunda kullanmaya devam etmektir.

Bir parfümün kalıcılığı öncelikle parfümün ekonomik seviyesine bağlıdır. Kalıcılığı arttırmak istiyorsak öncelikle vücudumuz temiz olmalı ve mümkünse parfümün kendi veya benzer koku taşıyan losyonunu ile beraber kullanmalıyız. Banyo sonrası nemli vücuda parfüm sıkmak kalıcılık açısından yine önemli bir eylemdir.

Vücut hassasiyet ve reaksiyonları kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Alerjen etki göstereceğiniz maddenin daha önce vücudunuzla tanışmamış olması bu riski daha da arttırır. Bu riski azaltmak amacıyla müşterilerimize yama testini yapmalarını tavsiye ediyoruz. Kolunuzun iç kısmına bir miktar parfüm sürmeniz ve üzerini sararak bir gün bekletmeniz sonucu almanızda etkin rol alacaktır. Kaşıntı, kızarıklık, şişlik gibi etkilerle karşılaşılması durumunda satın almış olduğunuz parfümü kullanmamanızı öneririz.